PIOTR PORZYCKI

Doradca podatkowy
pporzycki@cmwlegal.pl | +48 573 320 227

Partner w CMW Legal.

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego (Prawo) oraz Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie (Ceny transferowe i zarządzanie podatkami). Autor licznych publikacji na temat podatków oraz uczestnik konferencji naukowych poświęconych tej gałęzi prawa.

Doświadczenie zdobywał także w dziale Tax Structuring departamentu podatkowego KPMG w Polsce.

Piotr specjalizuje się w prawie podatkowym i celnym, prawie spółek i transakcjach M&A, rachunkowości korporacyjnej i wycenach, obsłudze transakcji finansowych a także w zagadnieniach prawnych związanych z żeglugą masową i kontenerową.

Regularnie doradza spółkom wchodzącym w skład krajowych i międzynarodowych grup kapitałowych, a także klientom indywidualnym o dużych aktywach inwestycyjnych, zarówno w bieżących sprawach podatkowych, jak również w przedmiocie doradztwa transakcyjnego, w tym m. in. wykupów menedżerskich, planowania podatkowego scenariuszy inwestycyjnych, zarządzania podatkami w majątkach prywatnych, a także cen transferowych i zarządzania ryzykiem podatkowym w działalności gospodarczej i inwestycyjnej. 

Na co dzień, Piotr zajmuje się negocjowaniem, opracowywaniem i wdrażaniem zarówno schematów strukturyzacji podatkowych w grupach kapitałowych, jak i planowaniem podatkowym transakcji fuzji i przejęć, operacji związanych z obrotem nieruchomościami oraz projektów w zakresie restrukturyzacji zadłużenia i przekształceń na rzecz podmiotów działających w takich sektorach gospodarki jak: bankowość i finanse, transport morski, spedycja, logistyka i terminale portowe, stocznie i offshore oraz handel i obrót nieruchomościami.

Posiada doświadczenie w projektach związanych z finansowaniem zakupu i budowy statków oraz jachtów, a także w obsłudze sporów w obrocie morskim, w tym roszczeń związanych z partycypacją w awarii wspólnej oraz spraw wynikających z umów czarterowych, konosamentów i morskich listów przewozowych, na rzecz podmiotów gospodarczych, w tym armatorów, czarterujących, zarządzających statkami oraz brokerów.